| De2oriAnonim a întrebat:

Am luat un program, "DriverMax", sa fac niste update-uri la drivere. Am intrat in program, am selectat driverul video si i-am facut update ( nu mi-a dat nici o eroare, totul parea ok ) am finalizat update-ul, mi-a aparut sa dau restart, eu am dat.
Cand sa intru inapoi mi-a aparut asta : "No ATI graphics driver is installed, or the ATI driver is not functioning properly. Please install the ATI driver appropriate for your ATI hardware."

Am incercat sa instalez din nou ( de vreo 6-7 ori ) dar aceeasi problema.
+ Cand intru in dxdiag sectiunea display imi apare "indisponibil" la toate sectiunile.
+ Cand intru in Display Adapters imi arata o problema la Intel(R) HD Graphics.

O idee cum pot repara asta?

P.S : Folosesc un HP Pavilion dv6 Notebook PC
Seria :CNF050054H
Placa video : ATI Mobility Radeon HD 5400 Series

1 răspuns:
| csciprian a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi acel program driver max si pe viitor te sfatuiesc sa nu mai folosesti programe din astea, nu prea ajuta ba din contra mai mult strica.Iti spun din proprie experienta.
Incearca sa folosesti asta http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx pentru a-ti reinstala driveru video si daca nu functioneaza... faci un reinstal de windows si merge.