| De2oriAnonim a întrebat:

Hey TPU!

Am luat un program, "DriverMax", sa fac niste update-uri la drivere. Am intrat in program, am selectat driverul video si i-am facut update ( nu mi-a dat nici o eroare, totul parea ok ) am finalizat update-ul, mi-a aparut sa dau restart, eu am dat.

Cand sa intru inapoi mi-a aparut asta : "No ATI graphics driver is installed, or the ATI driver is not functioning properly. Please install the ATI driver appropriate for your ATI hardware."

Am incercat sa instalez din nou ( de vreo 6-7 ori ) dar aceeasi problema.

+ Cand intru in dxdiag sectiunea display imi apare "indisponibil" la toate sectiunile.

+ Cand intru in Display Adapters imi arata o problema la Intel(R) HD Graphics.
Edit : Acum nici nu mai am sectiunea aia...

O idee cum pot repara asta?

P.S : Folosesc un HP Pavilion dv6 Notebook PC

Seria :CNF050054H

Placa video : ATI Mobility Radeon HD 5400 Series

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si de ce nu iti iei driverele de la ATI si folosesti prostia aia de program? Era numai o intrebare! ATI are nevoie de Net Framework, il ai instalat?

| De2oriAnonim explică (pentru K0sti):

Da, il am.

| K0sti a răspuns (pentru De2oriAnonim):

Foarte bine! I-ati driverele de la ATI. Driverele se iau numai de la producator, nu cu prostii de programe.

| Fineas_Gavre_1980 a răspuns:

Programul acela e un virus/fake... Ia-l de la site-ul ATI.
Si... Nu-ti da seriile niciodata pe Internet happy