| AndreiTrifan a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent si as vrea sa mi răspundeti cu seriozitate si sa mi de a sfaturi doar cei care sunt in cunoștință de cauza! Mi am cumpărat o carcasa pentru pc si acea carcasa are formatul la placa de baza ATX, si eu mi am cumpărat o placa de baza cu format mATX! Aveți idee daca placa de baza va încăpea in carcasa având in vedere ca au formaturi diferite! Va mulțumesc! Aștept raspunsuri!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa de baza mATX este mai mica si va incapea ramanand si loc.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
In cutia de la placa de baza ai o placuta.
O fixezi in spate si va veni la fix.
O sa fie spatiu cam mult, matx sunt mai mici!