| Florin_Zdupx_1998 a întrebat:

Salut.

Am cumparat o placa de baza de tip mATX.

Este vreo diferenta intre ATX si mATX?

Vreau ceva mai detaliat big grin.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Diferenta de marimi intre placile de baza aferente. Uite ca sa-ti faci si o idee ( cele ATX sunt mai mari, mATX mai mici )
https://www.google.ro/......ps?/search

4 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Placa de baza atx este mai mare decat ce a mATX si de aceea nu intra in carcastele mATX

| Florin_Zdupx_1998 explică (pentru FatUglyVirgin):

Inafara de marime ca asta stiam. ma refer daca infulenteaza cu ceva Temeratura etc.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Florin_Zdupx_1998):

Nu.

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Diferenta dintre microATX si ATX este marimea, in plus placile de baza de tip ATX sunt mult mai bune.
Poti merge la magazin si returnezi produsul spunand ca nu esti multumit si vrei sa o schimbi cu una ATX.