| DavidAntonio a întrebat:

As dori sa cumpar o carcasa Aqirys Bellatrix. Eu am ca placa de baza Asus H97M-PLUS. M-am uitat pe site-ul celor de la Asus si am vazut ca placa de baza are 22 cm in latime, iar daca intru pe site-ul celor de la Aqirys aceasta scrie ca suporta numai 17.4 cm. Ar incapea placa mea de baza in carcasa Aqirys Bellatrix, normal asa trebui pentru ca e tot mATX.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Am făcut in octombrie un sistem mATX in acea carcasa, iti spun sigur ca suporta placa ta, dacă e micro ATX
(si este, ca m-am uitat si eu pe site-ul Asus).

Vezi ca incurci rau ceva>

175mm e lungimea maxima a sursei suportate.

PSU support: ATX, 175 mm maximum length (top installation)

******************************************
Placi de baza suportate sunt acestea>

M/B support: Mini-ITX, Micro-ATX

https://www.aqirys.com/product/bellatrix

| DavidAntonio explică (pentru NLS):

Multumesc, eu am crezut ca la placa de baza 17.5 cm. Mersi mult.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Din moment ce placa are 22cm si carcasa suporta 17.4 logica zice ca nu.