| Kindal38 a întrebat:

Am nevoie urgent de un sfat. E ok daca pun o placa video nVIDIA gt 1030 alaturi de un procesor pe care il am deja Intel pentium g3220? Si inca ceva. Imi va creste performanta in jocuri? Tin sa precizez ca momentan am un gt 710.

7 răspunsuri:
| Kindal38 explică (pentru Salontanul):

Initiala intrebare era daca merge sa pun un GT 1030 alaturi de un pentium g3220.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Kindal38):

Https://bit.ly/2XOQZyi
Mie mi-a dat asta: "Procent mediu de blocaj: 1, 34% (blocaj GPU). Placa grafică și procesorul vor funcționa excelent împreună până la rezoluția 1080p." Asta inseamna ca procesorul este un pic mai puturos ca placa video, o trage un pic innapoi.
Uite si un printscreen: https://imgur.com/yNgbiVy

| LaurentiuRomania a răspuns:

Evident un upgrade va face un bine pc. ului tau si ti va creste performanta dar procesorul te va trage în jos.
Tine minte ceva.
Tot timpul când schimbi placa video, verifica dacă e nevoie de o sursa mai puternica si compatibila pe un site pe google sau ma poți contacta ca sa te ajut.
Cand schimbi procesorul va fi nevoie sa schimbi si placa de baza asta dacă placa de baza e mai veche.
Ma poți contacta si sa te ajut

| Kindal38 explică (pentru LaurentiuRomania):

Ok daca am ceva probleme sau intrebari iti scriu. Facebook ceva?

| LaurentiuRomania a răspuns (pentru Kindal38):

Pe Instagram sunt activ : constantin.laur23

| Kindal38 explică (pentru LaurentiuRomania):

Imediat iti dau urmarire