| Zendom a întrebat:

am o cartela petru net de la Vodafone si am incercat sa o bag in slotul de sim de la un Dell latitude e5410 dar nu mi-o recunoaste nici cum si nu stiu ce sa fac am pus aplicatia de la Dell nimic am pus aplicatia de la Vodafone tot nimic mai am un telefon cu ecran spart poateexista cu ala vreo posibilitate oricum nu stiu ce sa fac aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Acest laptop - ca si majoritatea laptopurilor NU are conector pentru cartela SIM.
Laptopul are doar doua sloturi de card:
- slot pentru carduri media si
- slot card PC/card inteligent/ExpressCard

Daca ai bagat cartela SIM in vreunul din aceste sloturi este posibil si sa le fi defectat.

Pentru a se conecta la reteaua de internet mobil ainevoie de un dispozitiv (modem) USB in care se introduce cartela SIM.
Asemenea dispozitiv se poate cere de la Vodafone.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat