| Cozma21 a întrebat:

Mi-am luat de curând un telefon dual sim de la RDS. Am bagat pe slotul 1 cartela digi pentru ca avea internetul pe ea si mi s-a zis ca daca il vreau activat trebuie sa pun cartela digi pe slotul 1 si pe slotul 2 am pus cartela de Vodafone.
Întrebarea mea este urmatoarea : Este posibil sa folosesc pentru a suna pe cineva doar cartela de Vodafone? Pentru ca momentat când sun pe cineva sun cu numarul de digi.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare telefon are optiunea de a folosi doar cartela de pe slotul 1 sau 2. Cum vrei. Nu stiu ce telefon ti-ai luat dar de obicei daca tragi de sus in jos pe ecran se da ca o perdea pe care exista optiunea de folosire a unei cartele sau alta.