| sebibeowolf a întrebat:

Am o imprimanta Canon Pixma MG 5500.Pana acum am facut fotografii cu hartie originala Canon de 170g/mp.Mi-a adus cineva hartie Photo Paper Premium Quality care are 180 g/mp cu care am reusit sa o fac doar ca o ruleaza greu si mi-o cam zgarie pe verticala(de sus pana jos)si o hartie de tipul Mediarange High Glossy Cast Coated Inkjet Paper Professional Photo Paper de 220g/mp.Aceasta din urma nu vrea sa mi-o ruleze(nu o trage) si imi apare ca nu este hartie in tava.Intrebarea mea este daca greutatea hartiei este de vina in acest caz sau este alta problema.Mentionez ca in momentul imprimarii am setat toate tipurile de hartie inclusiv alta hartie si nu merge in nici unul din cazuri.Ce hartie este compatibila cu imprimanta mea, excluzand cea originala?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Curăță rolele tractoare - sunt din cauciuc. Patinează. Folosește un șmirgel foarte fin. Ar trebui să tregă li hârtie lucioasă Glossy