| Gheorghe_Galbura_1999 a întrebat:

am o intrebare, am urmatoarele componente:
i5 650
gtx 660
6gb ram
msi 2a9c motherboard
dar cand ma joc fortnite imi face freez si nu se randeaza texturile dar dupa 2-3 min text merg si jocul tot dar nu in perf dorite.
399.24 driver ce imi recomandati sa fac?
Poate fi de la placa video integrata sau de la rami ca nu-s de la aceeasi companie?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Irelevant daca ramii sunt sau nu de la aceași companie, important este să aibă aceleași specificații tehnice ( sau specificații tehnice asemănătoare, in funcție de modelul plăcii de bază ).
Placa video integrata nu are treabă în jocuri. Computerul e suficient de inteligent încât să știe ce placă să folosească și când.