| Kalahari_Fabiano_2000 a întrebat:

Salut TPU,am o întrebare, cum pot sa accesez parola de la wifi.Eu nu știu parola,stie cineva cum o pot afla,programe,sa o sparg, ceva.Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Daca este WiFi-ul tau, da-i reset si pune alta parola (in caz ca nu e cea de pe spatele routerului).

Daca nu e al tau, poti sa incerci sa cauti parola cu Reaver sau cu Aircrack-ng, dar tine minte ca poti fi pedepsit legal daca le folosesti fara acordul victimei! Ca sa nu mai zic ca sunt greu de folosit...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu-i-a ta. Daca, totusi e a ta, vezi pe spatele routerului.

| Kalahari_Fabiano_2000 explică (pentru tpuuser999):

Pai și dacă folosesc acele programe pentru a sparge parola și a face rost de ea.Cel căruia îi fac ăsta v-a observa?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Kalahari_Fabiano_2000):

Doar daca se pricepe la retele si si-a activat rapoartele pe router. Atunci poate sa vada multe incercari gresite, si sa-si schimbe parola sau sa treaca la un nivel de securitate care nu poate fi spart cu programe (WPA2 cu WPS dezactivat si parola cu litere speciale)