| Twe3K a întrebat:

Salut TPU!
Am o intrebare,
Deci eu am urmatoarea placa de baza tonguelaca de baza GIGABYTE B450M DS3H cu interfata grafica :Interfata grafica PCI Express x16 3.0 (asa scrie la specs).
Eu doresc sa ii pun o placa video tonguelaca video Biostar Radeon RX 560 4GB GDDR5 128-bit
Problema este ca la placa video spune : Interfata
PCI Express x8 3.0 iar placa de baza este Interfata grafica PCI Express x16 3.0 (X8 pe placa video, X16 pe placa de baza )
Intrebarea mea este :Va merge aceasta placa video pe aceasta placa de baza?
Multumesc frumos

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh calm, nici o problema. S-a mai discutat asta de cateva zeci de ori cel putin pe aici... Sursa sa fie ok. E ok sau ai vreun Deluxe/Flostron?