| Fcsb_Iulian_1997 a întrebat:

Am o intrebare... Doresc sa achizitionez un aer conditionat Samsung, si nu am mai avut unul pana acum. Vreau sa aflu cum sa-l montez, si daca atunci cand il cumperi iti da si acel "ventilator" ce trebuie pus in afara casei. Acesta este produsul pe care il doresc: https://www.emag.ro/......DRQ6PDBBM/

Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Primești evident produsul complet. Ca să-l poți monta singur ai nevoie de mai multe chestii:
- bormașină și burghie / freze pentru beton;
- suport pentru unitatea externă;
- kit de instalare (unele aparate îl au inclus, dar numai 3 m - cel ales de tine NU are!);
- pompă de vid și freon de același tip ca ăla din aparat, dacă ai mai mult de 10 m traseu de țeavă;
- un ajutor și ceva îndemânare.
PS dacă nu e montat de o firmă autorizată (deși adesea „doreii" care lucrează acolo sunt mai necalificați decât clienții care îi angajează), pierzi garanția.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai pus acesta intrebare e clar ca nu il poti monta singur si ai nevoie de o firma autorizata care sa faca acest lucru. Da, iti da produsul complet, e posibil sa mai lipseasa ceva furtune

| andreivok a răspuns:

Eu zic sa chemi o echipa specializata inainte sa-l strici... Punand aceasta intrebare este clar ca nu ai experienta in montarea AC-urilor asa ca nu m-as risca in locul tau..Nu este atat de simplu precum crezi. Iti recomand http://incarcare-freon-reparatii-aerconditionat.ro Mult succes!