| AnonimKjn a întrebat:

Buna, cum am zis si in celalalte intrebari, vreau sa-mi achizitionez un PS4, dar nu stiu pe care sa il iau, deoarece am un Tv Horizon 22HL750 si nu stiu daca e compatibil cu PS4 pro, o sa va las niste linkuri de la niste PS uri pe care doresc sa mi le cumpar.
https://www.emag.ro/......DVKHF2BBM/

si a doua

https://www.emag.ro/......DTPTPVBBM/

(doresc sa va uitati la tv ul pe care il am, si dupa sa-mi dati un raspuns)

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Televizorul nu cred ca are vreo legatura sa nu fie compatibil cu consola, are port hdmi, poti sa il alegi care vrei, sau sa astepti un raspuns de la cine se pricepe in legatura cu care din cele doua e mai buna. Eu cred ca versiunea pro e mai ok, in caz ca schimbi televizorul vei putea vedea jocurile in 4k, pe cand cel slim nu reda 4k, la fel la pro am inteles ca ai frame-ul mai bun decat la cel slim.

ai aici un link poate te ajuta https://www.androidcentral.com/playstation

4 răspunsuri:
| Couragebv a răspuns:

Primul e pspro, cu o putere mai mare de functionare fara de ps4 slim, o sa iti ruleze mai bine jocurile, spun din experienta proprie, eu astept pana la anul sa il schimb pe pspro, teoretic ar trebui sa ruleze fara probleme, si daca nu esti multumit, poti sa il înapoieze in 30 de zile.

| AnonimKjn explică (pentru Couragebv):

Eu l-as lua, dar ma refer la televizor daca e compatibil cu el

| DenisIonut01 a răspuns (pentru AnonimKjn):

Nu are de ce sa nu fie compatibil. atat ca, cred ca trebuie sa intri in setari la consola sa setezi grafica 1080p daca nu o va face automat dupa televizor, go for it.