| Styleboss a întrebat:

am o intrebare legata de windows, in prezent am windows 7 ultimate, service pack 1, vreau sa pun windows 10 pro, oare va merge la fel/mai bine/mai rau? PS: procesor Intel pentium 2.8 dualcore, placa video radeon de 512 mb, 4gb ram ddr 2,

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Specificații Windows 10:
https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-10-specifications

Specificații Windows 8/8.1:
https://support.microsoft.com/......quirements

Eu zic că ți-ar merge și Windows 10 PRO și Windows 8 sau 8.1.
Recomand mai intâi să încerci Windows 8.1, dacă acesta îți va rula optim, atunci poți face upgrade la Windows 10 PRO.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

W10 solicită mai multe resurse de memorie ram și video decât un W7.
În condițiile in care nu schimbi nimic la "PS"-ul tău, tu ce zici va merge mai rapid sau mai lent?

| gabicoo a răspuns:

Nu încerca să repari ceva ce merge bine.
Rămâi cu Win7. E cel mai bun pentru sistemul tau.

| Evolution a răspuns:

Eu am windows 10 pe o placa de baza ddr2 de la DELL, nici macar nu are suport pentru drivere la windows 10 si merge perfect.
Insa daca iti merge ok windows 7 si nu ai probleme cu el, iti sugerez sa ramai la el.
Nu are rost sa te complici.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Incearca 8.1