| Atât_Alex_1996_mo6P a întrebat:

am o intrebare, mi-am luat o placa video gt630 2gb ddr3 128bit. si am temp. 32 de garde in idle, si 80, 85 in full load, este ceva normall sau am probleme, raspundeti-mi rapid va rog

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Probabil e carcasa prost aerisita sau placa jalnic de prost racita... sau ambele. In principiu nu e mare problema, doar ca va crapa mai repede decit in mod normal.

2 răspunsuri:
| Atât_Alex_1996_mo6P explică:

Daca joc 3 sau 4 ore la 80° în full load se poate arde sau poate păţii ceva

| KodrutZ a răspuns (pentru Atât_Alex_1996_mo6P):

Desigur. Nu imediat, dar posibil sa se buseasca fix dupa ce ti se termina garantia, asa se intimpla de obicei treburile astea... happy