| CristiTm2 a întrebat:

De curand am cumparat o placa nVIDIA 8800gt 512mb ddr3 256bit. Pina aici totul bine si frumos dar sta la 64-66 de grade in idle si 90-110 in full load desi are pasta pe gpu si cooleru e curat nu are praf. Am dat cooleru la maxim si tot degeaba, asta e temperatura normala pentru placa asta video? cpu sta la 30 de grade

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. In jur de 95 grade este bine. Poate ar trebui vazut si ce sursa ai. Daca sursa e mai slaba se incalzeste mai tare totul.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai placa video e veche. Nu stiu de ce ai cumparat asa ceva. Consuma enorm, caldura multa, etc. SI cam asa era pe vremea aia.

| CristiTm2 explică (pentru sltlp):

Am luat-o pentru ca nu toti ne permitem gtx660 sau etc...am avut ati 3450 care era mult mai slaba deci am luat-o pe asta pentru ca totusi e mai buna doar ca se incalzeste repedehappy numai placa video se incalzeste tare restul e ok, sursa e de 450w

| sltlp a răspuns (pentru CristiTm2):

Eu nu am zis nimic de gtx 660. Dar tinand cont ca o placa video gen gt 630 este egala daca nu chiar mai buna... Consum scazut, temperaturi mici etc.