| RoBeRTin321 a întrebat:

Am o problema cu microfonul..In timp ce vorbesc cu prietenii mei pe Skype ei imi aud vocea mai subtire,si multi imi zic ca sunt un copil, pe cand eu am 14 ani si in realitate am vocea mult mai groasa..Am casti cu microfon, si au costat 80 de lei..Am prieteni care au dat pe castile lor 20-30 de lei si le aud vocea normala.Ce sfaturi imi dati,fara sa folosesc vreun program. Exista vreo setare in calculator sau ce? Dau funda, si astept raspunsuri cat mai rapid!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa este! Pai la 14 ani esti deja batran! :) Tu nici fara microfon nu-ti auzi vocea normala. Doar ceilalti iti percep vocea normala.
Uite si explicatia: http://www.dictie.ro/iata-de-ce-vocea-ta-iti-suna-ciudat-pe-o-inregistrare/

| RoBeRTin321 explică:

Dar prietenii mei de ce au vocea neschimbata cand vorbesc la microfon? Eu o ca la 11 ani -_-