| AndreiAlexD a întrebat:

Salut TPU,

Am o problema cu mouse-ul ca am instalat o aplicatie sa-mi actualizez driverele si are o problema mouse-ul, cand apas pe buton si trag de fereastra nu stiu cum sa va explic e asemanator cu windows XP si as vrea sa fie asa. V-am dat doua poze. Stii in ce setari trebuie sa intru la mouse?
https://prntscr.com/1prepfz

https://prntscr.com/1prfeg6

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu la setarile mouse ului trebuie sa cauti, acolo n-o sa gasesti ce doresti.
Mai degraba la Performance Options,
Tabul Visual Effects,
Si vezi sa fie activate toate casutele, sau macar
"Show translucent selection rectangle".

| AndreiAlexD explică (pentru NLS):

Multumesc laughing) ca as putea da reinstalare la Windows doar pentru o problema mica sa-mi dau Reinstall multumesc.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

șterge driverele, bagă mouse-ul și lasă w10 să instaleze automat ce "vede"

| AndreiAlexD explică (pentru sierra1):

Se poate automat deci cum pot face asta fara reinstalare de Windows?

| AndreiAlexD explică (pentru sierra1):

Ca a modificat o setare pur si simpu si trebuie sa o activez.

| AndreiAlexD explică (pentru sierra1):

Si ca sa instalez Windows imi sterg toate programele am un stick USB bootabil si nu vreau sa-mi reinstalez Windows ca nu are nici o problema doar ca sa debifat ceva la mouse asa cred eu ca mi s-a intamplat dar am uitat ce setare era debifata.

| sierra1 a răspuns (pentru AndreiAlexD):

Acu e ok?

| AndreiAlexD explică (pentru sierra1):

Da era o problema nu era bifat Show translucent selection rectangle