| Vasilache_Ionut_1999 a întrebat:

Am o problema cu un casetofon auto. Cand i-au contactul se opreste din cantat iar ledurile raman aprinse.
Ce pot face?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Aparatul are doua sau mai multe fire de alimentare, iar la tine un fir este legat permanent la alimentare, iar celalalt trece prin cheia de contact. Acesta din urma trebuie legat impreuna cu celalalt fir de alimentare, sa nu se mai intrerupe,
Totusi, ar fi bine sa aisi un comutator pe circuitul de alimentare a aparatului, precum si o siguranta, pentru cazul cand s-ar defecta (ar face scurtcircuit), sa nu se aprinda masina.