| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un router de la digi, am vrut sa ii mut locul, prima data am gatuit cablul acela galben cu fibra optica(cred) si era un led aprins cu rosu, in dreptul lui scria "los", adica nu primea semnal optic routerul, pana cand sa imi dau seama ca e din cablu l am resetat cu o scobitoare, si acum cand am rezolvat cu cablul nu mai merge. la pc apare un triunghi cu semnul exclamarii in el, iar pe telefon wi fi ul merge, dar nu se incarca nimic. Trebuie configurat la loc? Si daca da, cum? Nu am rabdare pana miercuri.

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Fibra optica ce vine de afara este neagra. Cablul galben de care zici face legatura dintre pc si router. Poti cumpara altul. Cablul se numeste RJ45