| randrey a întrebat:

Am o problema la laptop.ul Asus x552mj incat nu pot intra in nVIDIA control panel. Avand on vedere faptul ca el are doua placi video una Intel hd grafichs si una nVIDIA ge force 920m nu o pot folosi pe cea dedicata fara Intel .Ajutati.ma am cautat mult pe net ...in zadar, ce sa mai fac? VreauVreau sa rulez si eu un joc mai bun laughing)

2 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Pai nu poti intra in control panel pentru ca nu ai instalat driverul de la placa!
Si de obicei, daca ai driverul instalat, poti intra "pe placa" in windows 7 dand click doi pe desktop, dupa care-ti apare acolo Nvidia Menu[ceva de genul].

| randrey explică:

Am driverul si cred ce e bun....l.am luat de pe nVIDIA