| Sika13 a întrebat:

Salut,am luat un laptop ASUS-MJ X552M Procesor Intel N3540 (4 core in 4 thread), 4gb DDR3 1600MHZ cu o placa video Nvidia 920M (2gb dedicata), imi sacadeaza jocurile am windows 8.1 drivere la zi cu update cu tot am facut si faza cu Control Panel Nvidia si sa pornesc jocurle fara Administrator si cu optiune pentru procesorul graphic Nvidia si imi merg sacadat ex. de joc Sims 3 care imi merge sacadat imi puteti spune cum as putea sa o optimizez sau sa fac cumva sa nu imi mai sacadeze?

2 răspunsuri:
| Salajean_Levi_1982 a răspuns:

Recomand sa faci update la drivere de aici https://www.asus.com/support/Download/3/557/0/2/BfnJpFOINWJ0zTH3/41/

Vezi ca ar trebui sa ai Windows pe 64 Biti ca sa iti recunoasca toti ce 4 Gb ram. Apoi in joc incearca la setari sa reglezi rezolutia jocului, si efectele pune la minim. Pana la urma e doar un laptop, si nu e pentru game-ing

| Sika13 explică (pentru Salajean_Levi_1982):

Am windows 8.1 toate driverele de Asus+drivere nVIDIA si jocurile la low si tot face lag