| orosdoru a întrebat:

Am o problema la pc. Cand il aprind, cooler-ul de la procesor se invarte 2 secunde si se opreste. Tot asa face incontinuu pana il sting. Sursa este noua si cablurile l-am pus bine + ca mai scoate un zgomot din hard. Ce poate sa fie?

4 răspunsuri:
| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare doar ca la ine ser oprea de tot dupa 1-2 minute
m-am enervat l-am deschis si l-am curatat si mam aigurat ca am conectat toate cablurile corect

| DryIce a răspuns:

Daca numai 2 secunde merge e de la alimentare sigur happy Verifica daca curge benzina si daca da scanteie.

| TorokJanos a răspuns:

Vezi daca are curent la ventilator dupa ce se opreste. daca are schimbi ventilatoru'
daca nu are atunci poate de la placa de baza, sau ceva soft iti blocheaza curentul

| Vladut2000L a răspuns:

Sursa s-ar putea sa nu mai aibe suficienta putere si pentru acel cooler, mie mi s-a intamplat cu placa video nu se mai invarteau ventilatoarele doar foarte rar si eram in jocuri costisitoare ca de ex Far Cry 4.