| Costi21FTW a întrebat:

Am un PC de aproape 2 ani cu i7-6700 si un GTX 750Ti as vrea sa stiu cam cat ma mai tine placa asta video avand in vedere ca ma joc doar : CS:GO, GTA5 si Fortnite si aste pe LOW. PS: o sa vreau sa schimb placa dar nu stiu cu, care ati putea sa imi spuneti si asta?

3 răspunsuri:
| kitra97 a răspuns:

Te mai duce placa părerea mea, dar in timpurile astea merită un upgrade. Ceva mai bunicel, iți recomand gtx 1060 varianta de 6 gb cu 192 biti. Eu o folosesc și pot spune că nu vei avea nici un fel de problemă. E prea bună. Baftă.

| marian37 a răspuns:

Pentru ce vrei tu, placa este suficienta. Cand(DACA) se mai linistesc preturile la placi video si vei vrea sa joci titluri mai mari consumatoare de grafica dedicata, atunci sa te indrepti spre un 1060 cu 6gb, 1070 si de ce nu, 1080ti happy

| Adrian926a a răspuns:

Gtx 1060 3gb pentru ca e mult mai ieftina si cea de 6 gb e cu 3% mai performanta, nu merita sa dai 400 lei pentru 4 fps-uri in plus