| ALEXXXL19 a întrebat:

am și eu o întrebare dacă. Pot conecta cumva camera compacta Sony W810 la telefon cu Android prin otg aveți idee daca merge?

2 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu ai bluhtut la camera?

Bula
| Bula a răspuns:

Sony W810 nu se poate folosi nici ca webcam, nici nu are alta posibilitate de conectare (wi-fi sau bluetooth) pentru transfer.
Conectarea prin cablu este posibila la PC/laptop, dar nu sunt sigur ca telefonul il va putea gestiona corect prin OTG.
Cablu de conexiune directa intre cele doua aparate nu exista, deoarece exista posibilitatea ca tensiunea de alimentare sa fie diferita la cele doua aparate, ceea ce poate duce la distrugerea lor.