| Marius00E a întrebat:

Am si eu o intrebare, la o camera video care filmeaza pe card mai imi trebuie placa de captura sa trag filmul sau doar bag cardul in pc si copiez filmul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Camerele video mai moderne, care filmeaza pe card au posibilitatea de a descarca filmele si pozele printr-un cablu de date USB, conectat la calculator.
Cand se realizeaza conectarea, in My Computer iti va aparea camera, respectiv in ea continutul cardului de memorie.
Daca folosesti program de editare video, acesta poate prelua filmarile direct de pa camera conectata.

Pentru modaltatile posibile de folosire citeste si manualul camerei (il poti descarca si de pe site-ul producatorului, dupa model).

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Bagi cardul SD in PC si il copiezi pur si simplu.