| Razvann09 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi. Acest invertor auto: https://www.shopu.ro/invertor-24v-220v-putere-300w-p-196 11.html ar merge cum trebuie conectat la un laptop(Lenovo t400)?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai inteles ideea:
Alimentarea se face de la priza auto de 24V sau direct de la bateria masinii.
Practic, o sa iaba iesire, gen sa bagi un stecher cu un aspirator sau cu un bec cand esti intr-un camping, sau sa bagi o mini-statie de sunet, cand esti la "campare" daca intelegi, nu altceva, poti conecta laptopul ca sa il incarci, prin acea iesire stecher, sau telefonul prin usb.

| LinxCont a răspuns:

Ar trebui sa mearga un incarcator de laptop, din moment ce tine "pentru 30 de minute: 300 W". Incarcatorul de laptop consuma mai putin, sub 100W cand incarca si cateva zeci de wati sau si mai putin in timpul functionarii. Masina trebuie sa aiba priza de 24V.