| Mariuss9908 a întrebat:

Am achizitionat recent un laptop... Lenovo Thinkpad T400
Urmatoarea mea intrebare ar fi tinand cont ca are o placa video intregrata, daca as mai putea adauga una dedicata?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, din păcate nu poți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

T400? Ăsta are procesor mare, mă tată! Ai și RAMi mulți? Umblă prin setări. De obicei placa video mai suge din RAMi, dacă nu-i ajunge memoria ce-o are.

| Ironwin a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu glumesti cand zici ca are procesor mare? Sau pune si tu un semn cu sarcasm. Pentru Marius, AliMan are dreptate cand se refera ca placa video integrata foloseste memoria ram, deci din ce am vazut tu poti pune maxim 8 GB de ram. Este, din pacate, singura ta optiune, nu poti pune o placa video dedicata dar poti monta pana in 8 GB de ram.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ironwin):

Care e semnul? laughing

| Ironwin a răspuns (pentru anonim_4396):

| Pietricel a răspuns:

Pe laptopuri nu poti adauga o placa video aditionala.