| skyleas a întrebat:

am si eu o problema.
Am o unitate pc in care s-a scapat suc de grapefruit de la slotul video agp in jos, chiar si in acel slot.
Cand am conectat monitorul la placa video, apareau pe ecran puncte albe si linii albe, Doar cand miscam de placa video din slot!
A ramas un clei, cred ca e zahar, in slotul agp 8x si pe placa de baza.
Intrebarea 1
Cum curat slotul agp prin interio dar si placa de baza?

intrebarea 2
Cum instalez o placa video tot pe agp8x, o pun pur si simplu si o ia pc-ul?, pana acum nu pot sa vad in bios.?

Cand a scapat sucul pe placa de baza, a facut sursa scurt si s-a descarcat prin impamantare, Era o sursa delux de 450w atx, si ceea ce cred ca nu trebuia aceea. deoarece se incalzea tot in pc!

Intrebarea 3
Are ceva daca i-am pus o sursa tower fujitsu Siemens de 230w?
merge unitatea dar nu o ia pe partea video ^^^.

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Intrebarea 1 : Poti sa folosesti inclusiv spirt pentru a sterge urmele ramase insa recomand o solutie PCB.

intrebarea 2: Daca nu iti da semnal video este posibil sa fie o problema cu ea. Daca ai speaker pe pc fi antent la pattern-ul de beep-uri pe care il face.

Intrebarea 3: Nu are nimic. Ma indoiesc ca specul mentionat de tine conuma mai mult de 230w.

1 răspuns:
| skyleas explică (pentru DrGeorge):

Multumesc frumos! La 2 : nu are ii pun ca am unul pe acasa.
La 3, nu consuma mai mult de 230w.