| danny43 a întrebat:

Salut Tpu.Am si eu o problema atunci cand instalez windows 7 sau Vista nu pot baga drivere doar cel de sunat dar si ala dp 1 restart dispare spune ca nu este instalat si celelalte nu sunt compatibile cu w7 placa de baza este:k8v-vm configuratia:768ram
procesor AMD Sempron 2.00 GHZ placa video ATI Radeon 350x/550x/1050/ series va rog sa ma ajutati

1 răspuns:
| tomthecat a răspuns:

Nu uita că ACEASTĂ PLACĂ DE BAZĂ NU PERMITE DRIVERE PENTRU WINDOWS 7 ŞI NICI MĂCAR PENTRU VISTA, fiind o placă de bază foarte veche, ultradepăşită din toate punctele de vedere. Singura soluţie este să formatezi hard-discul şi să instalezi XP Professional Service Pack 3, sistem de operare pentru care găseşti toate driverele pe linkul de mai jos :

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=K8V-VM&os=17