| RobertJ a întrebat:

Am si eu o problema in OBS Classic si anume: nu merge game capture....jocul merge insa dupa ce am filmat si ma uit la video, tot video ul este black screen. La >Video Video adapter am pus grafica integrata ( am incercat si cu cea dedicata insa am tot black screen ), la >Encording Video Encording am pus Nvidia NVENC (pentru ca am placa dedicata de la nVIDIA, gtx 1050ti), am incercat si cu Encoder x264 insa am tot black screen. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Cosmin1541548 a răspuns:

Salut! La obs trebuie sa il configurezi, adica dupa ce il pornesti, in casuta cu Sources dai click dreapta si Add > Game Capture > Create new si la Mode selectezi tu o aplicatie sau lasi capture any fullscreen application, daca nu te descuri da mi mesaj in privat

| RobertJ explică (pentru Cosmin1541548):

Salut boss. Am facut totul ca la carte. Am urmarit un tutorial insa acum filmeaza insa nu e full screen....filmez cu rezolutia monitorului 1280x1024. Am inteles ca ar trebui un screen ratio 16:9 adica 1280x720 sau 1920x1080 ca rezolutie a monitorului. Asa este?

| Cosmin1541548 a răspuns (pentru RobertJ):

Nu neapărat, eu am screen ratio 16:10 și filmez full HD fara probleme