| Al3rT a întrebat:

am si eu o problema. Mi-a fost furat telefonul si nu imi pot accesa contul de Facebook sau de messenger, deoarece am conectare cu doi factori si nu am nici un alt dispozitiv dinainte de schimbare pentru a ma conecta, cand incerc sa ma conectez imi tot cere codul de securitate. Tind sa precizez ca am macar gmailul. Se poate face ceva? Va multumesc.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

1. In mod normal te pot ajuta 5 prieteni care ii ai in lista pe Facebook. Dar cum poti da de ei? Nu ai cum. Sunt fara minte astia de la Facebook si toti care vor sa se conecteze cu numarul de telefon.
2. Daca nu, atunci cand intri pe Facebook, la username iti adaugi email-ul; apoi continui cu "am uitat parola", si vei primi pe email un link pentru noua parola de Facebook. Dar daca si emailul este legat de numarul de telefon, atunci sunt dusi cu pluta si astia de la google.
3. O alta posibilitate este sa iti faci alt cont de Facebook. Niciodata nu trebuie sa faci un cont de Facebook pentru totdeauna; ca nu stii niciodata cand ramai fara el. Eu am cont de Facebook si am reusit sa ocolesc conectarea acestuia cu numarul de telefon.

Daca ai avut abonament trebuie sa il inchizi de urgenta pana la prima zi lucratoare cand ti se poate da o alta cartela cu acelasi numar.
Daca a fost cartela prepay iti iei adio de la ea.
Telefoanele se pot fura en gros, pentru ca politia din Romania nu se deranjeaza niciodata pentru furturi de telefoane. Data viitoare iti iei spray paralizant dupa tine. happy