| ionutsas a întrebat:

am si eu un calculator cu windows vista ultimate si cand descarc unele programa sau jocuri de exemplu utorent dau dublu clik pe el dar nu se deschide pentru al instala. imi puteti da un raspun? ce sa fac?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cateva motive pentru care un fisier nu poate rula pentru instalare:
- descarcarea nu s-a facut complet;
- fisierul este arhivat si trebuie scos din arhiva;
- fisierul este intr-un format (iso, mds) care nu poate fi lansat decat printr-un program (Daemon Tools)
- fisierul este infectat si antivirusul nu permite lansarea lui.

Incearca lansarea lor direct din folderul in care s-au copiat, nu prin programul cu care le-ai descarcat.

| gelu1970 a răspuns:

Cel mai sanatos e sa schimbi sistemul de operare.