| asdaspfjsaăogha a întrebat:

am un calculator nu prea bun (2. 2GHz, 2 gb RAM, Intel core2 duo, windows vista ) si am lag la anumite jocuri. Daca mi-as instala windows 7 sau xp ar merge mai bine?

7 răspunsuri:
| Cigarettă a răspuns:

Eu am windows 7 şi sunt mulţumită de el, având în vedere că stau cam pe 3 metine în acelaşi timp şi nu am lag thinking, oricum poate fi şi de la memorie, poate ai "full". thinking

| asdaspfjsaăogha explică (pentru Cigarettă):

Am 12 gb liber in C:, iar in D: am 55

| Cigarettă a răspuns (pentru asdaspfjsaăogha):

Păi înseamnă că cel mai probabil este din cauza Windows-ului thinking Aş zice să-l schimbi happy.Cum spuneam Windows 7 mi se pare mult mai bun decât XPwinking.
Baftă.

| DrakeN a răspuns:

Perfect ar fi un Windows XP, dar cred ca merge si mai greut Win7 de 32 bit! Funda?

| Catalin_Calin_1993 a răspuns:

Pai Windows vista nu e pentru calculator e pentru laptop iar ca sa iti mearga jocurile iti trebuie de preferat windows 7 dar pentru jocuri e mai bun windows xp dar acesta din aprilie nu o sa mai fiewinking asa ca alegeti tu ori w7 ori xp

| asdaspfjsaăogha explică (pentru Catalin_Calin_1993):

Cum adica nu o sa mai fie windows xp?

| Catalin_Calin_1993 a răspuns (pentru asdaspfjsaăogha):

Cauta si tu pe net si o sa vezi mai bine ia-ti w7 e mai bunwinking si iti merge perfect eu am Procesor de 2. 00GHz si imi merge perfect tie o sa iti mearga prea binewinking