| SongokuJR a întrebat:

Am si eu urmatoarea problema : Recent mi-am instalat windows-ul din nou (7), iar cand vreau sa vorbesc pe skype, sau diferite jocuri, constat ca ceilalti nu ma pot auzi, implicit microfonul nu merge. M-am tot uitat la diferite tutoriale, setarile le am corecte si nu stiu de ce totusi nu imi merge. Daca cineva m-ar putea ajuta, sau mi-ar da niste sfaturi as fi recunoscator. Funda + vot anticipat! big grin

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Eu zic totuși să folosești un Uninstaller. SPun asta pentru că nu este bine să dezinstalezi programe din Windows ci prin intermediul unui uninstaller. Iobit Uninstaller este free nu este cu bani. Așa pot recomana unu și mai bun Revo Uninstaller Pro.
Deci dezinstalezi driverul plăcii de sunet dai restart și îl instalezi din nou.
PS: Să fie nou să fie updatat la ultima versiune, trebuie să îl cauți exact acela pentru placa ta de sunet.

| FlorinCiokan a răspuns:

Deci presupun ca ai laptop da?
Daca nu ai laptop si ai pc si folosesti un microfon pe usb inseamna ca e defect.
Daca ai laptop uite aici cum sa il activezi
https://www.youtube.com/watch?v=dwJayXYAZDQ
Daca nu merge inseamna ca e defect.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Anonimuserr):

Dacă tot nu reușești, cred că s-a defectat.