| AlexutzuVaIntreaba a întrebat:

Salut, de curand am instalat windows 7 toate bune si frumoase, dar, am o problema cu castile si microfonul, daca ma duc pe yt sa ma uit la ceva, se aude bine, dar daca vreau sa vorbesc cu cineva pe skype, el abia ma aude si se mai aude si un bazait groaznic(doar pe skype face asa cu bazaitul), repet bazait in CASTI nu microfon, si cu microfonul la fel, nu stiu ce este ca abia ma aud ceilalti.

FUNDA CINE MA AJUTA CEL MAI REPEDE.

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate e din setari: - in mod normal daca dai click dreapta pe iconita difuzor din dreapta jos, alegi "Recording devices", apoi click pe "Communications" se va vedea bifat "Reduce the volume of other sounds by 80%". Se poate bifa in schimb "Do nothing" si poate va merge mai bine.

Se poate ajunge la acele setari scriind "Sound" la "Start" cautare si se da clic pe Sound apoi pe Communications si se bifeaza "Do nothing".

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Mai poate fi si o problema de drivere. Poate trebuie instalate driverele placii audio care au fost si in vechiul windows sau de pe CD-ul placii de baza sau de pe site-ul placii de baza.

| LTAA a răspuns:

Driver instalat incorect sau incompatibil

| Radu2888 a răspuns:

Nu am mai vazut problema asta... Poti incerca sa te duci la Settings si sa dai volumul microfonului mai mic si eventual sa vorbesti tu mai tare.Bafta!