| mihaiboss55 a întrebat:

Am ubuntu si nu mai porneste.Adica imi apare ecranul unde scrie f2 setup si f12 boot menu.Iar apoi apare ecranul negru cu linia alba care licăre. Faza e ca linia aceea e la nesfarsit acolo, adica ma tine numa pe ecranul negru cu linia alba.Va rog, cat mai repede!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoate alimentarea (cablul sau apasa pe intrerupator) Lasa PC-ul asa circa 30 minute si apoi reporneste-l. Daca nu merge reinstaleaza si pune Linux Mint Mate. Este mai bun.