| Arhix a întrebat:

Salut TPU,

Am un aparat Radio, l-am bagat in priza sa ascult si deoarece priza era defecta s-a ars, acum chiar daca il bag intr-o priza buna nu mai da niciun semn de viata.

Mai sunt sanse de reparare?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca s-a ars partea de alimentare. S-ar putea sa aiba si o siguranta. Cineva care se pricepe te poate ajuta. Daca n-ai umblat in el poti sa-l trimiti si in garantie. Poti sa spui ca nu sttii ce s-a intamplat. Poate ca cei de la Electrica au fluctuatii de curent. Mergea si te-ai trezit ca s-a luat curentul. Apoi ai pus siguranta la loc si ai vazut ca nu mai merge aparatul.

2 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Se ooate reparw cam orice in ziua de azi.
Dar ca alta idee, in loc sa dai banii pe reparatie care probabil inseamna ceva suma, mai bine cumperi un nou radio.

| IonitaMarias a răspuns:

Nu mai sunt arunca-l la gunoi