| dsafafsdafd a întrebat:

Buna am o statie de 300w si are un buton care dai 110 v l-am dat si apoi l-am bagat in priza si cred ca sau ars becurile ca nu mai da nici un semn de viata daca schimb becurile poate sa mearga astept raspuns

Răspuns Câştigător
| c0x a răspuns:

Salut,acel 110v este tensiunea de alimentare pentru Anglia, ai comutato pe 110v si la noi e 220v poti spune ca ai ars partea de alimentare a statiei, duo la un electrician.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tocmai ai primit un premiu Darwin, felicitari. Ai gindit macar oleaca inainte sa apesi pe butonul ala? Sau te visai in America?

| ombladon a răspuns:

Ba,ce destept esti! laughing))) Dar lasa ca e bine, ca si copii electronistilor trebuie sa manance...