| Sim_Alex_2000 a întrebat:

Am un calculator elsaco gamer, l-am achizitionat pe 8.8. 2010. El are urmatoarea configuratie:
Procesor: Intel Pentium 4 3200ghz.
Ram: 1GB Ddr2 ( Am mai pus eu sa am 4Gb)
Placa video 512mb Nvidia 210.
Hdd 500.

Vreau sa pun o placa video Nvidia 730 2gb ddr3. Oare o sa mearga? Dau funda. Multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| Giho a răspuns:

Poti sa incerci, nu o sa se intimple nimic, poti doar sa auzi un bip sau sa ramie ecranul negru daca nu e compatibila, dar nu te lua mereu dupa sfaturile:,, O sa arzi chipset-ul sau ceva de genu", eu am facut-o si nu am patit nimic.

| CPAElites a răspuns:

Nu vei simti nicio diferenta de performanta deoarece GT 730 este identica cu GT 210 pe care o detii acum.
Placa video costa mai mult decat face pc-ul tau.

Care este bugetul tau maxim?

| sltlp a răspuns:

Nu merita investitia deoarece restul configuratiei este oricum slaba.