| JockerStoica a întrebat:

Am un iphone 5s și vreau să știu dacă se merită să îmi cumpăr un iphone 6 sau 6 Plus având deja 5s.
Se merită să îmi iau altul? dacă da care iphone 6 sau 6 plus? specificați de ce.
Fundă pentru cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Username404 a răspuns:

Exista 2 cazuri. Utilizator casual si utilizator intens.
1. Casual: selfie-uri, social media si chestii simple. Nu e nevoie, 5S e un telefon foarte bun, si nu o sa duca lipsa de update-uri de software in urmatorii cativa ani. (Pana si 4S e inca updatat)
2. Intens: editare foto/video, jocuri high end, inregistrare video 4K, si altele. Ar trebui schimbat (doar daca vrei sa filmezi 4K). Sincer, in jocuri, nu prea e diferenta de la 5S la 6. 6S merge cel mai bine, pentru ca placa video e cea mai buna la momentul actual dintre toate telefoanele mobile. (Stiu ca intru prea mult in detalii tehnice)
Daca as fi avut iPhone 5S, l-as fi vandut si as fi luat in rate un 6S+, doar pentru ca e mult mai performant si mult mai mare.

Dar pentru poze si social media (chiar si jocuri high end), 5S e perfect si nu trebuie inlocuit.

3 răspunsuri:
| xkiler007 a răspuns:

Daca te-ai plictisit de 5 poti sati ei 6s propun

| Mo_Tee_1996 a răspuns:

Daca vrei un iphone mai mare si mai subtire iti recomand 6 plus sau 6s plus chiar, dar daca nu tii cont de astea sunt la fel de performante ca si 5s.6s-urile sunt mult mai rezistente decat 6-urile.Performanta este aceeasi la toate. Depinde pentru ce ti-l iei. eu, daca as avea 5s-ul l-as pastra. Ti-am zis: performanta este aceeasi. Funda?

| sltlp a răspuns:

Mai bine faci trecere la 6s plus cand iti permiti. Cam mica diferenta de l 5s la 6.