| tyberyiu a întrebat:

am un laptop ACER 4 gb ram, placa video 512 mb g105m si timp de 2 luni miau mers bine jourile cat de cat la un timp imi sacadeaza rau...am aflat ca temperatura procesorului este de 70-75 grade. oare de asta imi merg jocurile sacadat ce trebuie sa fac? dau funda vot tot. am laptop asa:
Acer pentium(R) dual core cpu t4400 2.20 GHz ram 4 gb, sistem operare 64 biti, placa video nvidia g105m cuda 512... mi-ar merge gta 4 pe low?

Răspuns Câştigător
| shoBy1 a răspuns:

Puneti un coler, neaparat. altfel ia-ti adiohappy respect

5 răspunsuri:
| victor4132 a răspuns:

Bzzz

| paul999 a răspuns:

Gta 4 iti merge si pe mediu poate chiar si high, daca iti sacadeaza incearca sa reinstalezi windowsul daca si atunci iti sacadeaza inseamna ca procesoru are temperatura mare sper ca te-am ajutat

| victor4132 a răspuns:

Muu
sczzz

| al3xtheb3st a răspuns:

Nu prea cred ca tiar merge gta 4 mie nu imi merge si am placa ati de 1400mb sau asa ceva si nu imi merge dar cred ca nu e de la placa.

| AlexCrb a răspuns:

Un procesor ar trebui sa aiba undeva la maxim 40 de grade. Al meu ajunge forjat la 80 (desktop) dar merge perfect. Cumpara-i o masuta d-aia cu 3 coolere de pe okazii. (Sau mai exista un model interesant cu un singur cooler imens.)