| VoicuStefanDaniel a întrebat:

am un laptop cu urmatoarele cerinte : Processor Intel core 2 duo T7100-1.86 GHz. hard drive, 80 GB sata, ram 3 gb ddr2, placa video 512. si ma intrebam ce jocuri imi va merge, si daca va rula bine pe windows 7 happy imi va merge bine si minecraft? Funda happy

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Cross Fire
CS 1.6
Minecraft
Si de ce nu Euro Truck Simulator 2 happy

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, minecraft va merge fara probleme si multe jocuri asemanatoare, adica cu cerinte mici!

| ANDReY000 a răspuns:

Incearca site-ul Can I Run It si vezi la multe jocuri specificatiile jocurilor foarte detaliate. Poate rula unele jocuri gen minecraft dar sa aiba o dimensiune mica pentru ca ai doar 80 de gb in care mai intra si windowsul

| VoicuStefanDaniel explică (pentru FlorinCiokan):

Doar atat?big grin league of legends nu intra? ca pe asta al meu e mai mic de 100 de ori ca laptop-ul meu... am 2 gb pe pc. si merge si cs si minecraft dar, la minecraft nu stiu dc cand intru pe server, ma scoate dupa aia. si am si java