| mTw a întrebat:

Am un pc cu 1gb ram, procesor amd sempron 3600+ 2 ghz şi o placă video nVIDIA geforce 7300 SE / 7200 GS 512 MB. Ce piese ar trebui să schimb la el pentru a-mi merge bine jocuri gen league of legends, cs go etc. Şi cam la ce preţ m-ar duce?

Ofer fundă. Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| DemBow a răspuns:

Ar fi foarte bine daca ti-ai schimba procesorul. Dar probabil ca placa ta de baza merge doar cu procesoare socket 775, care nu prea se mai gasesc.
Tot ce poti sa faci e sa adaugi mai multa memorie ram. 4gb ram te-ar ajunge maxim 200 lei

37 răspunsuri:
| mTw explică (pentru CPAElites):

Momentan nu am un buget pentru un pc. De asta voiam să schimb câte ceva la ăsta.

Prin vară mă gândesc la un laptop pe la 2000-2500 lei.

| CPAElites a răspuns (pentru mTw):

Nu ai ce schimba la asta!

Un laptop pentru jocuri costa de la 3500 lei in sus, cu 2500 lei iti faci un pc de gaming.

| KodrutZ a răspuns (pentru mTw):

Sa nu te puna mama draq sa arunci banii pe un **** de laptop!

| mTw explică (pentru KodrutZ):

Păi o să l iau pentru că sunt mai mult plecat şi ocazional mai merge şi un joc pe el.

| KodrutZ a răspuns (pentru mTw):

Hmmm... mai bine un refurbished in banii astia. Astea noi sint majoritatea niste rahaturi ordinare pina in ~4500-5000 RON.

| mTw explică (pentru KodrutZ):

Nu prea cumpăr refurbished, prefer nou

| KodrutZ a răspuns (pentru mTw):

Cum ziceam, astea noi sint niste rahaturi. Prefer unul refurb cu carcasa din magneziu de clasa business la un sfert din cit era nou cu ~2 ani in urma, decit un **** nou din plastic de doi lei.