| GigiManivela a întrebat:

In primul rand, vreau un raspuns de la cineva care chiar se pricepe. daca nu stii, nu raspunde!

Cand joc Lol (league of legends), fps-ul meu e relativ mic, 20-35, iar in unele jocuri, chiar mi se blocheaza apoi inchide jocul si trebuie sa-l repornesc. Calculatorul meu contine:

Ram: 896 Rami
Placa video: NVIDIA GeForce 7025 / NVIDIA nForce 630a
Procesor: AMD Sempron(tm) 140 Processor 1.49 GHz
Placa de baza, din cate stiu eu, e Unknown.

Acum intrebarea mea este: Ce piesa/piese ar trebui sa cumpar ca sa-mi mearga mai bine jocul? Si nu vreau un raspuns de genul: schimba-le pe toate sau schimba-ti pc-ul. vreau sa-mi pun o placa video sau un procesor sau rami mai multi, suficient cat sa-mi ruleze jocul decent si sa nu se mai inchida.

Răspuns Câştigător
| Vio_Kapa_1990 a răspuns:

Salut pe genu asta de joc tiar mai trebui un procesor mai mare si ceva rami pentru ca plk vide daca supota directx 9 mere fara nici un dar si poate

| GigiManivela explică (pentru Vio_Kapa_1990):

Ok, iti multumesc mult. voi intreba in magazin sau service daca placa mea de baza suporta un procesor mai bun. Am aflat ca se numeste ASRock N68C-S UCC.

1 răspuns: