| mTw a întrebat:

Am un pc cu 1gb ram, procesor amd sempron 3600+ 2 ghz şi o placă video nVIDIA geforce 7300 SE / 7200 GS 512 MB. Ce piese ar trebui să schimb la el pentru a-mi merge bine jocuri gen league of legends, cs go etc.
Ofer fundă. Mulţumesc.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai cam toate. Placa ta de baza are socket AM2 ceea ce este cam vechi. De aici si celelalte. N-am informatii despre sursa dar si acolo banuiesc ca ai nevoie de una mai noua.

| mTw explică (pentru Salontanul):

Da, ai dreptate. PC-ul meu are cam 8-10, nu mai ştiu exact. Aş vrea totuşi să cumpăr aceste piese http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1443693/

Ce jocuri aş putea juca pe el? S-ar merita să-l achiziţionez?

| Salontanul a răspuns (pentru mTw):

Merita sa-l achizitionezi. Daca il vrei pentru jocuri procesorul este bun dar placa de baza nu indeplineste conditiile. Acestea sunt placi pentru gaming: http://www.pcgarage.ro/......gaming-da/
Si daca placa suporta ia-ti niste memorii cu o frecventa de 1866 Mhz sau mai mare.
Ce jocuri suporta? Ia jocurile pe care le vrei si verifica cerintele lor si compara-le cu specificatiile computerului ce vrei sa-l iei.

| GabrielStn a răspuns:

In primul rand, cauta informatii despre placa de baza. sa vezi ce procesor, placa video si cata memorie RAM suporta aceasta. Apoi, in functie de caracteristile ei decizi daca o schimbi sau nu, in functie si de bugetul pe care il ai.

Răspuns utilizator avertizat