| Manuelu123 a întrebat:

Salut TPU

Am un pc cu internet de la clicknet. si vreau sa conectez un laptop Compaq Presario 700. si vreau sa il conectez prin wireless si nu stiu cum am puteti ajuta va rog frumos. adica cum activez wireles si nu stiu mai acum va rog dau funda.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Seteaza routeru sa`si ia IP din DHCP si gata.
Clik pe retea(se afla in dreapta jos, acolo o sa-ti arate retelele existente pe care le gaseste el... tu dai clik pe reteaua ta care stii ca o ai si apoi introduci parola (care o stii numai tu de la wirelles) si gata te-ai conectat! by!

1 răspuns:
| kenzo a răspuns:

Trebuie sa cumperi un router wireless