| anonim_4396 a întrebat:

am un PlayStation2 si am imprumutat de la un prieten bun niste jocuri pentru el am bagat cd-ul si a rulat dupa sa intrerupt si s-a blocat dupa cand dau restart spune disc read error.
mai am un cd cu fata si spatele negru l-am bagat si a rulat tot la el am mai bagat al cd si tot la fel imi dadea disc read error sunt mai multe tipuri de palystation? adica daca unele merg cu cd-uri colorate si altele normale pe alb

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Exista disc-uri pal si ntsc, dar la tine pare sa fie problema de lentila...

| Michiō a răspuns (pentru sltlp):

L-am desfacut acum si am curatat lentila cu un betisor de urechi si spirt si tot la fel face

| sltlp a răspuns (pentru Michiō):

Atunci ai avut ghinion.

| Michiō a răspuns (pentru sltlp):

Deci ce ar trebuie sa fac? apropo mai are o rotita unde se regleaza viteza nu am umblat acolo.

| sltlp a răspuns (pentru Michiō):

Nu prea mai ai de facut nimic, asta e problema.