| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Mini iar de curand tata mi-a schimbat abonamentul in Vodafone Easy 6 cu 15 MB de internet. Eu nu am mai avut internet pe telefon decat prin wifi. Unde trebuie sa sun ca sa pot intra pe internet? Nu sunt sigur daca este 2G, 3G, 4G.

2 răspunsuri:
| Purece_Floreatza_1989 a răspuns:

Nume: Vodafone Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
Proxy: Nu completam
Port 8080
Nume Utilizator: live
Parola: Vodafone
Server: Nu completam
MMSC: Nu completam
MMS Proxy: Nu completam
MMS Port: Nu completam
MMS Protocol: Nu completam
MCC: 226
MNC: 01
tip APN: internet
Apasam Menu - Save

In lista de puncte de acces se bifeaza Vf Internet pe Mobil

Meniu - Setari - Wireless si retea - Retele Mobile - se bifeaza optiunea Mobile Network

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purece_Floreatza_1989):

Am incercat dar cand intru pe internet imi arata ca se incarca pagina de Google dar nimic.